Contact Us | About Us
 
SUMMER RUN JACKPOT SERIES
Rodeo Tasmania
 Home
 Facts
 Media Releases
 IRC News
 SRJS
 Links
  
  
  
Search

 
Search this site.


SUMMER RUN JACKPOT SERIES
2005-2006 Standings
As at 25th March 2006 - After Jackpots 5 & 6

OPEN TEAM ROPING – HEADER

Gary King 19

Peter Cook 4

Karen Fish Jnr 3

Glenn Burns 3

Michael Groves 2

Luke Hamilton 2

Amber Burns 2

OPEN TEAM ROPING- HEELER

Dean Woodhouse 13

Luke Hamilton 10

Philip Cook 4

Kelly Hamilton 3

Glen Burns 2

Brian Fish 2

Ken Cook 2

NO 8 – HEADER

Dez Coombe 13

Dylan Clark 9

Kelly Hamilton 5

Peter Cook 3

Luke Hamilton 3

Durene West 1

Karen Fish Jnr 1

Gary King 1

NO 8 – HEELER

Luke Hamilton 8

Glenn Burns 6

Peter Cook 5

Dean Woodhouse 5

Phillip Cook 3

Jodi King 3

Brian Fish 2

Derek Young 2

Gary King 1

Ken Cook 1

NO 5 – HEADER

Ken Cook 12

Larry West 6

Dez Coombe 4

Durene West 4

Dylan Clark 3

Derek Young 1

NO 5 – HEELER

Peter Cook 12

Adrian Mills 6

Jodi King 5

Derek Young 4

Brian Fish 2

Johnathon Ravenscroft 1

OPEN ROPE & TIE

Gary King 15

Luke Hamilton 6

Daniel West 2

Brian Fish 2

Dylan Clark 2

Michael Groves 2

OPEN BREAKAWAY ROPING

Durene West 8

Karen Fish Jnr 5

Amber Burns 4

Kim Firth 3

Merv Brown 3

JUNIOR BREAKAWAY ROPING

Dylan Clark 14

Matt Hamilton 3

NOVICE BREAKAWAY ROPING

Derek Young 9

Ashley Fuller 3

Jodi King 3

Angela Bellchambers 3

OPEN BARREL RACE

Jodi King 15

Angela Bellchambers 10

Kath McCulloch 5

Christine Brown 4

Kathy West 1

Madeline Good 1

JUNIOR BARREL RACE

Madeline Good 11

Matt Hamilton 10

Terri Jackson 8

Ashley Fuller 6

Stewart Brown 1

NOVICE HORSE BARREL RACE

Durene West – BENJI 13

Jodi King – GAMBLER 10

Karen Fish Jnr – LOUIS 7

Wendy Coombe – CASPER 5

Terri Jackson – SERENA 2

NOVICE SNR RIDER BARREL RACE

Jane Good 11

Terri Jackson 7

Shay Glover 5

Christine Brown 4

Michelle Harvey 4

Taryna Simms 3

Joanne Franklin 2

Alecia Williams 1

NOVICE U/17 BARREL RACE

Rhiannon Clayton 15

Stewart Brown 12

Rachel Coates 3

Selina Scott 2

Bradley Franklin 1

NOVICE U/12 BARREL RACE

Rhiannon Clayton 15

Ashley Good 13

Selina Scott 3

Sammy Abbot 2

Dakota Doherty 2

Abbey Simms 1

U/12 CHUTE ROPING

Ty King 9

Jedd Pullen 6

Jackson King 5

Rhiannon Clayton 4

Ashley Good 3

Luke VonBibra 2

Sarah Parker 2

Abbey Simms 1

Abbey Sims 1

U/17 CHUTE ROPING

Dylan Clark 14

Matt Hamilton 6

Luke VonBibra 5

Stewart Brown 3

Jedd Pullen 2

Rhiannon Clayton 1

OPEN STEER RIDE

Luke Hamilton 8

Josh Myers 4

Brock Weber 3

Bradley Franklin 2

Tony Tubb 1

U/17 STEER RIDE

Bradley Franklin 14

Dylan Clark 9

Shaun Postlewaite 3

U/11 PODDY RIDE

Ty King 6

Liam Beamish 5

 


   Tasmania Australia | Hobart | Launceston | Devonport | Burnie | Cradle Mountain | Strahan | Coles Bay | Ticket Exchange | Stethoscopes | SMSin123 | Real Estate Tasmania | Out Door Gear